کانکتور دسته‌دار سه خانه وگو (413 -221)

9٬000 ‎تومان

با استفاده از این محصول می‌توان تا سه نوع هادی مختلف را از سطح مقطع 0.14mm^2 تا 4mm^2 به هم متصل کرد. این محصول نسل جدید کانکتورهای الکتریکی به حساب می‌آید و از سرعت در نصب، استحکام در هدایت الکتریکی و ایمنی بالایی برخوردار است. همین امر امروزه آن را به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین محصولات شرکت WAGO در سرتاسر دنیا تبدیل کرده است.

معرفی نسل جدید کانکتورهای الکتریکی (آسان، سریع و ایمن)

یکی از حساس ترین و خطر سازترین نقاط در صنعت برق، محل اتصال هادیهای الکتریکی به یکدیگر می باشد. این نقاط در یک اتصال سست یا اتصالی که دارای هدایت الکتریکی کافی نباشد باعث گرم شدن و در نهایت، حوادث جبران ناپذیر (مانند حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو تهران) می گردد. یک اتصال الکتریکی صحیح باید سه اصل (استحکام در برقراری هدایت الکتریکی، سرعت در نصب و ایمن از هر نظر) را دارا باشد تا احتمال بروز خطر را به کمترین حد برساند. در صنعت ساختمان نیز اتصالات الکتریکی در تمامی نقاط توزیع اعم از باکس توزیع نیرو که شامل فیوزهای مینیاتوری است، جعبه تقسیم‌های احتمالی، داخل قوطی کلید و پریزها برای انشعابات سنتی، بالای هر مصرف کننده روشنائی از قبیل چراغ‌های توکار،لوسترها و ... برقرار می باشد. در این مکان‌ها برای اتصال سیم‌ها به یکدیگر بطور معمول از به‌هم تابیدن سیم‌ها و استفاده از نوار چسب برق برای عایق شدن آن استفاده می گردد.

معایب استفاده از نوارچسب برق:

  • هدایت الکتریکی در این اتصالات پائین بوده و بمرور زمان باعث سستی اتصال و ایجاد حرارت و جرقه و شروع خطر می باشند.
  • برای جدا کردن یکی از سیم‌ها در هنگام تعمیرات و برطرف نمودن ایرادات سیمکشی باید برق قطع گردد و همگی سیم‌ها از یکدیگر جدا شوند و برای اتصال مجدد باید از چسب نو استفاده گردد.

کانکتورهای نسل جدید سری 221 شرکت آلمانی WAGO که دارای سالها تجربه در ساخت ترمینالهای الکتریکی با اتصالات فنری در صنعت برق است، بهترین جایگزین برای این نقاط خطرساز می باشند. این کانکتورها بگونه ای طراحی و ساخته شده اند که قابلیت باز و بسته شدن را تا هزاران بار دارا هستند. انواع سیم‌های مورد استفاده در صنعت ساختمان تا مقطع 4mm^2 در سری WAGO 221، قابل استفاده می باشند (اعم از سیم های افشان، نیمه افشان، خشک، آلومینیومی، تلفنی یا مخابراتی با سطح مقطع 0.14 تا 4 میلیمتر مربع)

روش استفاده

روکش یا پوسته سیم را به‌ مقدار 11 میلیمتر برداشته و با بالا دادن یکی از اهرم‌های کانکتور مسیر سیم‌گیر را باز می کنید سپس سیم را وارد و اهرم را پائین می آورید. برای تعمیرات یا تعویض یک مصرف کننده بطور مثال و یا جدا کردن اتصال هر سیم بدون نیاز به باز کردن مابقی سیم‌ها از نقطه اتصال کافیست اهرم همان سیم را بالا برده و سیم را بیرون بیاورید (بدون نیاز به قطع کردن برق) و پس از رفع ایراد یا تعویض مصرف کننده با پائین بردن اهرم مجدد اتصال بصورت محکم و ایمن برقرار می گردد.

مزایای استفاده

  • ایمنی فوق العاده بالا از نظر استحکام اتصال
  • قابلیت قطع و وصل اتصال (هزاران بار)
  • قابلیت اتصال سیمهای گوناگون از مقطع 0.14 تا 4 میلیمتر مربع (سیم نرم افشان – نیمه افشان – خشک - مسی – آلومینیومی)
  • تحمل جریان تا 32 آمپر
  • قابلیت کارکرد و تحمل دما تا 105 درجه سانتیگراد
  • استفاده از تکنولوژی Cage Clamp که مکانیزم فنری و ضد لرزه می باشد
  • بالا بردن سرعت کار با توجه به عدم نیاز به ابزار در باز کردن و بستن
  • ابعاد بسیار کوچک و مناسب و سهولت کاربری
عرض
18.7 میلی‌متر
ارتفاع
8.3 میلی‌متر
نوع سیم‌بندی
سیم‌بندی از کنار
وزن
2.527 گرم
تعداد نقاط اتصال
3
نوع اتصال
CAGE CLAMP
سطح مقطع نامی
4mm^2
طول لخت کردن
11 میلی‌متر
جریان نامی
32A/AC
کشور سازنده
آلمان
برند سازنده
WAGO
عمق
18.6 میلی‌متر
رنگ بدنه
شفاف
رنگ دسته
نارنجی
50000 قلم
دیدگاهی نیست
محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی Cookie میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.