بیمتال هیوندای

387٬000 ‎تومان

روش کاری بیمتالها به این صورت است که بیمتال به قسمت خروجی یا پایینی کنتاکتور وصل می شود و شامل سه عدد تیغه ی کنتاکت قدرت و دو عدد کنتاکت فرمان می شود. با وصل شدن کنتاکتور مصرف کننده شروع به کشیدن جریان می کند و و در صورتی که جریان از جریان نامی یا کاری مصرف کننده بیشتر باشد و بیمتال نیز مربوط به همان رنج باشد، بر اثر عبور جریان بیشتر حرارت زیاد شده و سبب کار کردن بیمتال می گردد. با فعال شدن بیمتال تیغه های فرمان بیمتال تغییر وضعیت داده و در صورت استفاده از تیغه ی باز بیمتال در مسیر بوبین کنتاکتوری که به آن متصل است، کنتاکتور نیز قطع شده و مدار باز می شود.

رنج تنظیم جریان را مشخص کنید

لطفاً برای اطلاع از قیمت با شماره‌‌ 09124582215 تماس حاصل فرمایید یا در واتساپ به همین شماره پیام دهید.

بیمتال چیست؟

بیمتال ها یا رله‌ های حرارتی جهت حفاظت اضافه بار موتورها در مدار بکار می روند و از از دو نیمه هادی با ضرایب انبساطی متفاوت ساخته می شوند. این فلزها با زیاد شدن جریان تغییر طول می دهند و قطعه هادی بیمتال بسمت فلز با ضریب انبساطی کمتر خم می شود و با سرد شدن به حالت اول بر می گردد.

بر روی بیمتال ها سه تیغه ی کنتاکت قدرت جهت عبور جریان سه فاز و دو عدد کنتاکت فرمان جهت استفاده در مدار فرمان قرار دارد. یک عدد کنتاکت کمکی فرمان بسته جهت قطع کردن تغذیه کنتاکتور در حالت اضافه بار و یک عدد کنتاکت کمکی باز جهت ارسال آلارم سیگنال یا نویز جهت اطلاع اپراتور قرار دارد. همچنین بر روی بیمتال یک دکمه تغییر وضعیت دستی و اتوماتیک وجود دارد که در حالت دستی پس از اضافه بار و قطع شدن مدار توسط بیمتال، اپراتور می باید به صورت دستی بیمتال را RESET نماید اما در حالت اتوماتیک پس از عمل کردن بیمتال، پس از گذشت زمانی معین بیمتال به صورت اتوماتیک ریست می گردد. بیمتال عمدتا برای حفاظت موتور در حالت سه فاز بکار برده می شود و به پایین کنتاکتور وصل می شود. در صورتی که نیاز بود برای موتور تکفاز استفاده گردد تنها کافیست دو فاز بیمتال را با هم سری نماییم و سیم فاز را از آن دو فاز عبور دهیم و سیم نول را از محل کنتاکت سوم عبور دهیم، در این حالت در صورت بوجود آمدن اضافه بار و عبور جریان اضافی بیمتال عمل می کند و مدار قطع می گردد.

اجزای بیمتال

  • تیغه های مسی جهت اتصال به کنتاکتور
  • ترمینال های خروجی جهت ارتباط به کابل های مصرف کننده
  • کنتاکت های باز و بسته مدار فرمان
  • زبانه یا پیچ جهت تنظیم جریان یا حساسیت بیمتال
  • پیچ تغییر وضعیت به دو حالت دستی و اتومات
  • دکمه ریست یا وضعیت برگشت به حالت اولیه

برخی از نکات قابل توجه در بیمتال های هیوندای

  • در حالتی که خطا در یکی از فاز ها رخ بدهد دو فاز دیگر نیز قطع می گردند.
  • در صورتی که جریان عبوری به 10 برابر جریان نامی برسد بیمتال پس از 2 ثانیه مدار قدرت و فرمان را قطع می کند.
  • بیمتال ها نسبت به درجه حرارت محیط حساس هستند
  • اگر به صورت دائم جریانی معادل 10 درصد اضافه بار از بیمتال عبور کند، بیمتال پس از 2 ساعت بصورت اتوماتیک مدار را قطع می نماید.

نکته قابل تامل این است که بیمتال جهت عمل کردن و قطع مدار نیاز به گرم شدن تیغه ها دارد، یعنی مدت زمان کوتاهی جهت گرم شدن تیغه ها و عمل کردن بیمتال می باید وجود داشته باشد.به همین جهت در صورت وجود خطای اتصال کوتاه در یک مدت زمان کوتاه میزان بسیار بالایی از جریان از بیمتال میگذرد و قبل از آنکه بیمتال بتواند عمل کند تیغه های آن در اثر حرارت بالا از بین می روند. برای جلوگیری از این مشکل جهت حفاظت خطای اتصال کوتاه در مدار کلید بریکر اتوماتیک یا مینیاتوری استفاده می شود تا در صورت بروز این خطا به سرعت کلید اتوماتیک مدار را قطع کند تا بیمتال خراب نشود.

کشور سازنده
کره جنوبی
برند سازنده
هیوندای
گارانتی
12 ماه
تعداد پل
سه پل
دیدگاهی نیست
محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی Cookie میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.