دوربین مداربسته بولت IP سیماران SM-IPIRS-2MP/HS

دیگر تولید نمی‌شود

این مدل از دوربین تحت شبکه سیماران به صورت بولت و با قاب فلزی از جنس آلومینیوم طراحی شده است. دارای IP66 و IK10 می‌باشد. این دوربین سیماران دارای رزولوشن (کیفیت) تصویر 2MP می‌باشد. دید در شب این دوربین بولت تحت شبکه سیماران، 20 متر بوده و دارای لنز فیکس 3.6mm می‌باشد. فرمت ذخیره‌سازی این دوربین تحت شبکه +H265 بوده و پورت PoE دارد. همچنین این دوربین تحت شبکه، دارای پروتکل ONVIF می‌باشد. گارانتی این محصول 2 سال می‌باشد.

برای اطلاع از موجودی و تخفیف‌ها می‌توانید با شماره‌‌ 09124582215 تماس حاصل فرمایید یا در واتساپ پیام دهید.

دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران مدل SM-IPIRD-5MP/MS:

این مدل از دوربین‌های مداربسته سیماران با فرمت تحت شبکه طراحی شده و به صورت بولت و با قاب فلزی از جنس آلومینیوم با IP66 و IK10 می باشند. این دوربین IP، دارای رزولوشن (کیفیت) تصویر 2MP (1920*1080) 25FPS می‌باشد. این دوربین مداربسته دارای فیلتر تصویربرداری در نور کم IR و ICR IR بوده و دید در شب این دوربین دام تحت شبکه سیماران، 20 متر دید دارد و دارای (Fixed lens) لنز فیکس 3.6 می‌باشد. فرمت ذخیره‌سازی این دوربین تحت شبکه بولت، +H265 و +H264 و MJPEG می‌باشد. این دوربین IP سیماران دارای پروتکل  ONVIF ،FTP ،SMTP ،DDNS ،RTSP ،NTP ،DHCP ،UDP ،TCP/IP است. این دوربین دارای یک کانال وردی صدا می باشد که اصطلاحاً به آن one-way audio گفته می شود. ولتاژ تغذیه این دوربین IP سیماران، 12 ولت DC بوده و همچنین دارای پورت PoE می‌باشد. ضمنا این محصول از گارانتی دو و نیم ساله برخوردار است.

ICR چیست؟ ICR در دوربین مداربسته یعنی چه؟

ICR در دوربین مداربسته جهت بهبود کیفیت تصویر استفاده می‌شود. ICR جلوی سنسور استفاده شده و در طول روز جلوی نور مادون قرمز را می‌گیرد و هنگام تاریکی هوا در شب کنار رفته و همین امر در طول شبانه روز کیفیت تصویر را بالا می‌برد.

IP66 چیست؟

محافظت کامل در مقابل گرد و غبار، و محافظت کامل در مقابل آب فشار بالا در هر جهتی.

IK10 در دوربین مداربسته چیست؟

 مقاوم در مقابل ضربه جسم سخت با وزن 5 کیلوگرمی که از فاصله 40 سانتی متری وارد می‌شود. این ضربه معال 20 ژول می‌باشد. 

فرمت ذخیره‌سازی +H264 چیست؟

کیفیت و فضای ذخیره سازی تصاویر از جمله ویژگی‌های مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته می‌باشد. از آنجایی که ذخیره فیلم ضبط شده توسط دوربین مداربسته حجم بسیار بالایی را در دستگاه ضبط تصاویر (NVR ...) اشغال می‌کنند به همین دلیل، روش‌هایی جهت فشرده‌سازی این تصاویر وجود دارند تا فیلم ضبط شده حجم کمتری را بگیرند. +H264 نیز از جمله روش‌های فشرده‌سازی ویدئویی است که از زیر مجموعه‌ی روش MPG-4 می‌باشد. در این روش تصاویر تکراری (تصاویر گرفته شده توسط دوربین مداربسته بدون تغییر و حرکت باشند) با حجم بسیار کمتری در هادر دستگاه ضبط می‌گردند. داشتن این ویژگی باعث مصرف هارد کمتر در دستگاه و در نتیجه پایین آمدن هزینه‌ها می‌شود. همچنین تصاویر با سرعت بسیار بالا انتقال پیدا کرده و نیاز به پهنای باند کمتری می‌باشد.

تفاوت فرمت فشرده سازی H265 و H264:

فرمت فشرده‌سازی +H264، حجم کمتری نسبت به H264 مصرف می‌کند. در فرمت فشرده‌سازی H265، تقسیم‌بندی فریم‌های هر تصویر ابعاد بزرگ‌تری نسبت به فرمت H264 دارند که پهنای باند و حجم بسیار کمتری اشغال می‌کنند.

در حالت کلی اگر بخواهیم به صورت تقریبی تفاوت بین فرمت های فشرده سازی را بررسی کنیم:

  • فرمت فشرده سازی H264 تقریباً نصف MPEG حجم اشغال می‌کند.
  • فرمت فشرده سازی +H264 تقریباً بیست درصد کمتر از H264 حجم اشغال می‌کند.
  • فرمت فشرده سازی H265 تقریباً نصف H264 حجم اشغال می کند.
  • و فرمت فشرده سازی +H265 تقریباً بیست درصد کمتر از H265 حجم اشغال می‌کند.

سوئیچ شبکه PoE چیست؟

PoE مخفف Power over Ethernet می‌باشد. در واقع این سوئیچ قابلیت برق‌رسانی به دوربین مداربسته را از طریق کابل شبکه (CAT6، CAT5...) می‌دهد. داشتن ویژگی PoE این قابلیت را به دوربین مداربسته تحت شبکه می‌دهد که برق مورد نیاز جهت روشن شدن دوربین را از کابل شبکه دریافت کند.

پروتکل ONVIF چیست؟

ONVIF مخفف Open Network Video Interface Forum است. این پروتکل در دوربین‌های مداربسته ویژگی بسیار ارزشمندی محسوب می‌گردد، زیرا دوربین‌های مداربسته IP و NVR های دارای ONVIF، قابلیت اتصال و ارتباط با سایر دوربین‌ها و یا دستگاه‌های برندهای دیگر را دارا هستند.

one way audio چیست و چه کاربردی دارد؟

این برد تعبیه شده در دوربین‌های مداربسته IP، قابلیت انتقال صدا همزمان با تصویر، توسط میکروفون، بدون کابل‌کشی جدا (کابل کشی جهت انتقال صدا) و بدون اشغال پورت صدا در دستگاه NVR فراهم می‌کند.

دوربین مدار بسته تحت‌شبکه چیست؟

در تکنولوژی دوربین مداربسته IP یا همان دوربین تحت شبکه، انتقال دیتا (تصویر، صدا...) در بستر شبکه انجام می‌شود. دوربین IP از سطح کیفیت بالاتری نسبت به دوربین آنالوگ برخوردار است. دستگاه کنترل و ضبط تصاویر برای دوربین مداربسته تحت شبکه دستگاه NVR می‌باشد.

تفاوت دوربین‌های IP و AHD چیست؟

در واقع TVI، CVI و AHD از نسل دوربین‌های آنالوگ هستند (بر پایه کابل کواکسیال) و با همان روش نصب و راه اندازی می‌شوند. در دوربین AHD انتقال اطلاعات به صورت آنالوگ بوده با این تفاوت که در دوربین مداربسته آنالوگ، کیفیت تصاویر به صورت TV Line (خطوط در صفحه) سنجیده شده، در حالی که کیفیت تصاویر در دوربین های AHD به صورت Mega pixel (نقطه در صفحه) سنجیده می‌شود. بنابراین کیفیت تصویر در دوربین AHD بالاتر از دوربین آنالوگ می‌باشد. همچنین این تکنولوژی قابلیت پشتیبانی مسافت های طولانی‌تر را بدون افت سیگنال دارد.

تفاوت دوربین IP و AHD:

  • در دوربین تحت شبکه، انتقال اطلاعات و ذخیره و ضبط آن از امواج دیجیتال تحت بستر شبکه‌ی اینترنت، و در انواع دوربین آنالوگ از امواج آنالوگ استفاده می‌شود.
  • در اغلب اوقات دوربین‌های تحت شبکه از سطح کیفیت تصویر بالاتری برخوردارند.
  • کابل‌کشی در دوربین‌های AHD (در کل در دوربین‌های آنالوگ) بیشتر از دوربین‌های IP می‌باشد.
  • نویزپذیری در دوربین مداربسته تحت شبکه کمتر از دوربین مداربسته AHD می‌باشد.
  • به دلیل استفاده تجهیزات پیشرفته در انواع دوربین‌های IP، از قیمت بالاتری نسبت به انواع آنالوگ برخوردارند.

دوربین بولت چیست؟ (Bullet CCTV)

Bullet به معنی گلوله می باشد و در اصطلاح دوربین مداربسته، بولت(Bullet Camera) به دوربین‌هایی گفته می‌شود که حالت استوانه‌ای شکل دارند. دوربین بولت استفاده‌های اصولاً بیرونی دارند. اکثراً به دلیل نصب دوربین بولت در محوطه‌های باز، آن را با کیس فلزی طراحی کرده که همین امر سبب مقاومت بالاتر آن‌ها در برابر گرد و غبار و آب (IP66، IP67 و...) خواهد شد.

تفاوت دوربین بولت با دام:

فرق دوربین بولت با دام چیست؟ از نظر طراحی دوربین بولت به شکل استوانه‌ای بوده و دوربین دام به شکل گنبدی می‌باشد. دوربین بولت عموماً با کیس فلزی طراحی شده و ضد‌ضربه و ضد‌آب می باشد و به همین جهت در فضاهای بیرون پرکاربرد است. دوربین دام نیز بیشتر در فضاهای مسقف و داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین‌های قاب فلزی و دوربین‌های قاب پلاستیکی:

دوربین‌های قاب پلاستیکی اغلب در محیط‌های مسقف استفاده می‌شوند زیرا مقاومت کمتری نسبت به ورود آب و گرد و غبار دارند. برای محیط بیرون از دوربین بولت فلزی که از استحکام بیشتری برخوردار بوده و در مقابل آب (اصطلاحاً دوربین بولت ضد آب گفته می شود) و گرد و غبار مقاوم‌تر است استفاده می‌شود.

شرکت سیماران:

از شرکت‌های مطرح در حوزه‌ی صنعت الکترونیک ایران، مجموعه صنایع الکترونیک سیماران (simaran) می‌باشد. این شرکت در سال 1350 تأسیس گردید و با اخذ نمایندگی‌های انحصاری برندهای مطرح اروپایی در صنایع الکترونیک فعالیت خود را آغاز نمود و تا امروز با طراحی‌ها و نوآوری‌های خود نه تنها گامی استوار در زمینه‌ی خود کفایی ملی برداشته است، بلکه صادرکننده بسیاری از محصولات خود به کشورهای همسایه می‌باشد.

دوربین مداربسته سیماران:

از جمله تولیدات شرکت سیماران دوربین‌های مداربسته می‌باشد. دوربین‌های مداربسته 1*4 و دوربین‌های تحت شبکه (دوربین‌های مداربسته IP) می‌باشد. دوربین‌های 1*4 در واقع دوربین‌هایی هستند از خانواده‌ی دوربین مداربسته آنالوگ که تمامی فرمت‌های TVI ،CVI ،Analog و AHD را ساپورت می‌کنند و مطابق نیاز و دستگاه می‌توان به روی هر فرمت که مورد نیاز است دوربین را تنظیم کرد، که فرمت TVI از کیفیت بالایی برخوردار است. در مورد دوربین‌های تحت شبکه سیماران هم پیشتر توضیح داده شد. شرکت سیماران همچنین دستگاه‌های DVR ،XVR و NVR را نیز در مجموعه‌ی محصولات تولیدی خود دارد.

گارانتی دوربین مداربسته سیماران:

شرکت صنایع الکترونیک سیماران جهت رفاه حال و احترام به مشتریان محصولات دوربین مداربسته سیماران را با گارانتی ارائه می‌دهد. در همین راستا این محصول شامل دو سال و نیم گارانتی می‌باشد.

حافظه خارجی
ندارد
کشور سازنده
ایران
نوع محصول
دوربین مدار بسته
برند سازنده
سیماران
مدل
SM-IPIRS-2MP/HS
گارانتی
2 سال
قابلیت ضد آب
دارد
دید در شب
دارد - 20 متر
نوع سنسور تصویر
"1/2.7 CMOS Sensor
لنز
فیکس 3.6mm
رزولوشن تصویر
2 مگاپیکسل
تکنولوژی ساخت
تحت شبکه IP
پشتیبانی از POE
دارد
نوع دوربین مدار بسته
بولت
حفاظت بدنه
Metal IP66 - IK10
فشرده سازی ویدئو
H265 + / H264 + / MJPEG
تصویر برداری در نور کم
IR LED و ICR IR
آلارم ورودی/خروجی
ندارد
پروتکل
TCP/IP – UDP – DHCP – NTP – RTSP - PPPOE – DDNS – SMTP – FTP - ONVIF
دیدگاهی نیست
محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی Cookie میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.